Umíš si počkat na toho pravého?

Přemýšlíš, co děláš špatně, že se Ti všichni chlapi vyhýbají obloukem? Máš pocit, že všichni muži jsou zadaní? Přitahuješ stále jen „samé blbce“? Trápíš se myšlenkou, že si nikoho nenajdeš a zůstaneš jednou provždy sama?

Podobná myšlenková schémata běhají hlavou možná i Tobě. Problém nastává v okamžiku, kdy se pocity nejistoty a samoty uhnízdí ve Tvojí mysli nastálo a stanou se z nich přesvědčení. Fungují na podvědomé bázi a většinou o své hluboké pravdě ani sama nevíš. To pak funguje jako silné magnetické pole, které Ti přitahuje do života stále stejné „případy“ potvrzující Tvoji tezi. Jak z toho ale ven?

Buď chvilku sama

Jestli je jedna věc, kterou má v dnešní době drtivá většina lidí společné je to, že neumíme být sami. Bojíme se samoty. Bojíme se, že nás nikdo nikdy už nebude mít rád. Bojíme se toho, co přijde. Sami si vytváříme své vlastní strachy, i když se není čeho bát. Pro mnohé z nás je lepší blbá společnost než uvědomělá samota.

V samotě dřímá obrovská síla. Nemůže se Ti v ní nic stát. Je to Tvoje bezpečné hnízdo, Tvoje ochrana. V samotě tkví klid a stabilita. Můžeš si dát na čas a vyléčit své rány. Dotknout se sama sebe, a přitom nedělat nic, co Ti není příjemné. Když nebudeš umět být sama se sebou, budeš pořád zoufale toužit, aby Tě Tvůj partner doplnil a zasytil. Takový vztah nikdy nebude fungovat dobře a napořád.

Ze všeho nejdůležitější je začít tím, že se odpoutáš od minulosti. Proč? Protože vše minulé Tě spoutává. A jestli jsi stále ještě spoutaná, nejsi volná pro žádný nový vztah.

Samota léčí.

Neexistuje větší dar než tady prostě jenom být.

Pierre Franckh, Pravidla pro šťastnou lásku

Náplasti nefungují

Každá z nás si ujíždí na něčem jiném. Co při terapiích nejvíce vidím je, že se ženy upnou na děti, úklid, nebo nakupování. Začnou přehnaně cvičit, pracovat nebo frčet na ezu. Jiným extrémem je, že se nepřiměřeně krášlí až se vytratí jejich ženskost a přirozenost. Nejčastější náplastí je, že zůstáváme s nevhodným partnerem jen proto, abychom nebyly samy. V neposledním případě se snažíme samy sobě namluvit, že jedna sklínka večer u telky je jen malá odměna za hektický den. Ne, milé dámy, takhle ne.

Náplast funguje tak, že něco „zaplácne“, ale problém zůstává. Fakt je potřeba jít do sebe, i když momentálně je to trochu nepříjemné. Proč? Jestli se budeš snažit potlačovat nedobré pocity, později nebudeš moci zažívat ani ty hezké. Záleží tedy na Tobě, jestli tam, kde jsi teď, chceš zůstat nebo pro svou pravou lásku něco udělat?

Připusť si všechny pocity, které máš. Dovol si je prožít. Požádej o pomoc, jestli ji potřebuješ. I já někdy zajdu tam, kde najdu soucit a odpovědi. Je důležité, abys věděla, že sama nezůstaneš po celý život. Je to část Tvého života, která Tě má udělat celistvější, samostatnější a moudřejší.

Láska je nejlepší motivace.

samasebou.cz
Když se přestaneš zaplácávat nepravým, vstoupí Ti do života Tvůj pan Pravý.

Vytvářej své vlastní štěstí

Vzpomínám na dobu, kdy jsem poléčila šrámy z minulého vztahu a najednou si uvědomila, že stojím zaseknutá na místě a nemůžu se hnout. Nešlo mi radovat se, hrát si se synem, chodit mezi lidi a dělat cokoliv, co by mi zlepšilo náladu. Film od Louise Hay „Miluj svůj život“ mi otevřel oči. Došlo mi, že ve stávající energii si muže svých snů nepřitáhnu.

Udělala jsem návrat do doby, kdy jsem byla šťastná bez příčiny a pátrala po tom, co jsem v té době dělala? S jakými lidmi se vídala? Co mi dělalo radost? Pak jsem sama pro sebe udělala malý bucket list a začala si plnit své malé-pidi sny. Zkus to i Ty a uvidíš, že s každou malou radostí poroste Tvoje sebedůvěra a dobrá nálada.

Bucket list Ti pomůže vytvořit novou životní energii a příjemné zážitky.

Počkej si na toho pravého

Myslím, že je ještě věc, kterou bys měla vědět. Zázrak pravé lásky se nerodí přes noc. Tvoje cesta za láskou je proces.

Jednoho dne mi můj nejlepší kamarád řekl: „Ty máš pořád nějaký chlapy! Neumíš být vůbec sama!“ Nejdřív mě to naštvalo, protože nestřídám partnery jak ponožky, ale pak jsem si uvědomila, že má v jistém ohledu pravdu. Rozhodla jsem se být sama a počkat si na toho pravého. Uvědomila si své chyby a postupně měnila sama sebe. Né proto, že mě někdo zkritizoval, ale protože jsem chtěla:

 • cítit se dobře
 • mít se dobře
 • zase se usmívat a zářit
 • konečně se nespokojit s ucházejícím vztahem a mít po svém boku muže, který mě bude milovat a nosit na rukou

Trvalo mi rok než jsem se dostala z rozchodu a dalšího půl roku jsem vědomě vstupovala do energie mého budoucího muže.

Dnes ho mám a je úžasný!

Vím, že můj muž není dokonalý,

ale dokonale se ke mě hodí♥

samasebou.cz

Upřímně můžu říct, že počkat si na toho pravého stojí za to! Přišel mi do života ve chvíli, kdy jsem věděla, co chci, zabývala jsem se sama sebou a svým vlastním štěstím. Ten samý scénář bude fungovat i Tobě, když se pro něj rozhodneš…

Pravá láska je skutečná. Nedělej kompromisy.
Lucie Rybková
Lucka pomáhá ženám z krize ven, najít správný směr a řešení, které vydrží. Podporuje ženy, aby šly svou vlastní cestou a žily podle svého, ne podle očekávaní okolí. Vychází z osobního příběhu, o kterém si můžeš přečíst v sekci O mně. Každá změna začíná u tebe. Spolu dáme tvůj život do pořádku. Objednej se na konzultaci ještě dnes. Těším se na Tebe:)
Komentáře
 • Konzultace a mentoring
 • Chceš další články do emailu?

  Sem zadej svoji e-mailovou adresu, a já ti čas od času pošlu další tipy, jak být sama se sebou a ve vztahu šťastná a spokojená.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Pravidelná dávka motivace? Přidej se na Facebook!
 • Instagram
  This error message is only visible to WordPress admins
  Error: No posts found.