Tajemství krásné pleti aneb jak správně pečovat o pleť v létě

Jak to sakra děláš, že tvá pleť vypadá tak skvěle?!! zajímala se sousedka. A to i v době, kdy normální smrtelníci připomínají touhle dobou rozteklou, hrbolatou letní asfaltku… Holky, nemusíte být expertky na kosmetiku ani kupovat drahý krémy na to, abyste měly pleť hebkou jak dětskou prdelku. Stačí jen dodržovat tyhle 2 jednoduchý pravidla, kterými se řídím já.

OOOOPS, TAJEMSTVÍ PROZRAZENO!

Snad každá žena se chce líbit a ani já nejsem samozřejmě žádnou výjimkou. V péči o pleť platí jedno naprosto jednoduché pravidlo: Aby byla pleť krásná, musí být zdravá. A absolutní základ pro zdravou pleť je její hydratace. A ne jen tak obyčejná – pro krásnou pleť musí být dvojí hydratace: vnitřní a vnější.

HYDRATACE ZEVNITŘ

Zapomeňte na neustálé kafíčkování a popíjení toho vynikajícího oranžového nápoje, protože vaše pleť bude připomínat vysušený šmirgl papír. V horkých letních dnech bude vaším hlavním úkolem dodržovat pitný režim, jehož hlavní složkou by měla být “obyčejná” voda. Já vím, není to úplná lahoda, ale čistá voda dokáže s vaší pletí doslova zázraky. Bude šťavnatá jako právě zakrojený meloun!

Pokud pijete málo nebo nejste zrovna milovníci vody bez příchutí, zkuste si z pití udělat zábavu. Jak? Sáhněte po svém oblíbeném ovoci a do fajnový lahve přihoďte pár koleček okurky, pomeranče, melounu, kiwi či limetky, a uvidíte, že toto letní osvěžení si zamilujete. A nejen vy, vyčkejte pár dní a výsledky budou vidět na první pohled:))

VEN!

Když se řekne léto, představím si krásně opálenou pokožku. Jak to  bylo v tom filmu? „Patlála, patlála…“ Takže, moje milé, absolutní letní must-have: dokonalé odlíčení, hydratace navíc a ochrana pleti před sluncem. Navíc, když si koupíte slamák, budete královnou léta!

Co budete potřebovat? Svůj oblíbený odličovací přípravek, hydratační masku nebo hydro gel a konečně denní krém s OF. Pro ty z vás, které se zajímají o „likvidaci“ vrásek, doporučuji ještě sérum.

Jak na to? Nejdřív svou pleť zbavte všech nečistot, nevyjímaje dekolt a krk. V létě je nutné zvýšit hydrataci, proto prvně naneste hydro gel, a teprve potom denní krém s OF nebo krém na noc. Já se mám ráda, a tak si dvakrát týdně večer dopřeji ještě masku.

Zdá se vám to dlouhý? Pravidelná péče 10 minut denně vám přinese nečekaný efekt, fakt! Po tom, co jsem začala praktikovat tenhle postup, mám pocit, že mám pleť zase jako dvacítka. A na to nejdůležitější bych málem zapomněla! Sexy lady nechodí s mračounem na obličeji;) Usmívejte se a buďte v klidu a v pohodě. Sdílejte článek s kamarádkou, pokud se vám líbil. Každá žena si zaslouží být krásná.

Lucie Rybková
Lucka POMÁHÁ ŽENÁM MĚNIT JEJICH ŽIVOTY K LEPŠÍMU. Zaměřuje se na vztahy ve fázi rozvodu/rozchodu a poskytuje pomocnou ruku při budování nového a šťastného života, který "vydrží". Podporuje ženy, aby šly svou vlastní cestou a žily podle sebe, nikoliv podle očekávaní okolí. Učení Lucky vychází z osobního příběhu, o kterém si více přečtete v sekci O mně.
Komentáře