JAK JSEM SE STALA SAMA SEBOU

Vzpomínám si, že jsem tak trochu vyčnívala už odmalinka, i přes snahu okolí mě usměrnit, abych byla „normální“. Není tedy divu, že jsem celý život určitým způsobem „klopýtala“ a necítila se přijímaná a milovaná.

Poradit si sama se sebou a zbavit se nánosů duševního balastu jsem se naučila až po smrti maminky. Vymanila jsem se z jejího vlivu a začala naslouchat sama sobě. Pochopila jsem, že jsem naprosto v pořádku taková, jaká jsem a objevila své pravé já. Tím se dostal celý můj život do klidu a rovnováhy. Dnes jsem konečně sama sebou a spokojená jako nikdy předtím.

Šťastné dětství

rozhodně nebyl můj případ, naopak dospívání byla pro mě noční můra. Rodiče se rozvedli, protože otec pil a domácí hádky byly často na pořadu dne. Ze základky jsem si odnesla pocit, že jsem hloupá, protože jsem neměla "samé" a musela neustále pilovat matiku.

Chtěla jsem být módní návrhářkou, ale mamka mi vybrala ekonomku s tím, že nemám talent. Trávila jsem hodiny malováním různých módních kreací, které jsem pak na sobě zkoušela. Od bráchy jsem si vysloužila přezdívku „Princezna Hyzděna“, protože jsem ráda kombinovala neotřelé střihy, materiály a barvy. Nakonec místo navrhování oblečení dnes pomáhám lidem navrhovat jejich životy.

Jak změnit svůj život

jsem řešila po 30. Měla jsem rodinu, dobrou práci i peníze, dům, a přesto jsem nebyla spokojená. Prošla jsem sérií traumatizujících událostí, které jsem zpracovávala několik let. Vše začalo infarktem taťky, který upadl doma v koupelně a zablokoval dveře. Když jsme se k němu dostali, už mu nešlo pomoci. O pár let později se mnou tehdejší přítel vysklil dveře a v Austrálii mě pronásledoval chlapík. V zaměstnání mě majitel vydíral tím, že mě zamkl v kanceláři a požadoval křivé svědectví vůči mému manželovi.

Když si projdete takovými nepříjemnými zážitky a máte špatné myšlenkové schéma, opakují se vám podobné situace pořád dokola dokud nepřeprogramujete svou mysl.

Cesta z krize

přišla po sérii tragických událostí. Přestala jsem chodit, měla jsem hrozné bolesti a nenajedla se v sedě. Tehdejší doktor mě tvrdil, že je to v pořádku. Po roce mě naštěstí jiný doktor odeslal s 2cm výhřezem ploténky na operaci a jen zázrakem mi noha neochrnula natrvalo. Do toho mi nešťastnou náhodou zemřela maminka. A aby toho nebylo málo, tak se z manželovy práce 7 dní v týdnu vyklubala „20letá Pocahontas“ a rozvod.

Byla jsem úplně na dně. I když mě napadlo, že to vzdám, nakonec jsem se rozhodla, že se uzdravím. Trvalo mi tři roky než jsem se dala do kupy, i když mi doktoři nedávali reálnou šanci na uzdravení. Když se rozpadnete na prach, máte šanci se znovu poskládat dohromady.

Dnes jsem konečně šťastná

Kdybych si neprošla stinným obdobím mého života, nikdy bych se nenaučila přijímat se taková, jaká jsem, mít pro sebe pochopení, podporovat se a mít se ráda.

Asi bych si sama sobě neustále a hlavně nevědomě! podkopávala nohy. Říkala bych si, že mám být "normální" a žít "spořádaný život" jako všichni ostatní. Není přece v pořádku nechat dítě otci a jet na měsíc do Portugalska věnovat se (taky někdy) jen sama sobě...

S každou krizí objevím něco nového a pro mě užitečného. Třeba svoje ženství, které si poprvé v životě užívám a kultivuju. Je totiž klíčem k harmonické rodině a partnerství.této ženské energii má totiž každá žena svoje nenahraditelné kouzlo.

Užívám si svůj život a jsem vděčná za každou maličkost, kterou ve svém životě mám, protože vím, že není samozřejmost. Taky si s klidem dovoluju žít své sny bez ohledu na to, jak bláznivé se (mi) můžou zdát. Vím, že můžu a že se už nemusím spokojit málem.

 

Můžeš být tou,

kterou chceš být.

Stačí jen chtít.

Kým jsem tedy dnes?

 • Jsem „pravá“ Lucie, která díky své osobní proměně našla nový rozměr života
 • Jsem nezdolný optimista pomoci vám žít život po jakém toužíte
 • Jsem živoucím příkladem toho, co vysílám do světa, se ke mně vrací zpět
 • Jsem bojovnice, nikdy neříkej nikdy, ale opravdu nikdy se nevzdávám
 • Jsem celoživotním žákem, neustále se učím a to, co jsem se naučila s láskou předávám dál
 • Jsem nadšená procházkářka, cyklistka, cestovatelka a milovnice přírody
 • Jsem šťastná máma s přesvědčením "šťastný rodič = šťastné dítě" 

Stále se učím, a nikdy nepřestanu

Vystudovala jsem obor marketing a management v Česku a Austrálii. Do svých 30 let jsem se věnovala obchodu od rodinné firmy až po nadnárodní korporaci. Nemoc mě přivedla ke koučování a pozitivnímu myšlení. Po narození syna jsem si doplnila vzdělání v oblasti managementu a rozvoje lidského potenciálu s Janem Mühlfeitem. Průběžně navštěvuji nejrůznější workshopy a semináře z oblasti osobního rozvoje a supervize Magdaleny Vokáčové. To vše mi pomáhá zkvalitňovat mou práci pro Tebe. 

Kdo mě na mé cestě pomohl, učil a inspiroval:

 • Lucie Kolaříková, průvodkyně sebeláskou & Jan Bím, doprovázené poutě a meditace, www.janbim.cz & Pierre Franckh Jak si správně přát& Jednoduše buďte šťastní
 • MUDr. Vladimír Vogeltanz „Uzdravení je možné radikální změnou postoje nemocného“ www.etikoterapie.info & Louise Hay www.louisehay.com
 • Smysl života & životní rovnováha: Dan Millman „Pokojné srdce je duchem bojovníka“ www.peacefulwarrior.com
 • Mgr. Pavel Uhlíř fyzioterapeut & MUDr. Pavel Bulušek neurolog
 • Můj bratr a spřízněná duše Petr, maminka Eva, díky které je pro mě rodina základní esencí života a která mě uvedla do světa podnikání a otec Jaroslav, který mě předal lásku ke sportu, přírodě a cestování