JAK JSEM SE STALA SAMA SEBOU

Vzpomínám si, že jsem tak trochu vyčnívala už odmalinka, i přes snahu okolí mě usměrnit, abych byla „normální“. Není tedy divu, že jsem celý život určitým způsobem „klopýtala“ a necítila se přijímaná a milovaná.

Poradit si sama se sebou a zbavit se nánosů duševního balastu jsem se naučila až po smrti maminky. Vymanila jsem se z jejího vlivu a začala naslouchat sama sobě. Pochopila jsem, že jsem naprosto v pořádku taková, jaká jsem a objevila své pravé já. Tím se dostal celý můj život do klidu a rovnováhy. Dnes jsem konečně sama sebou a spokojená jako nikdy předtím.

Ze svého dětství

jsem si ještě před pár lety nic nepamatovala, protože dospívání byla pro mě noční můra. Rodiče se rozvedli, protože otec pil a domácí hádky a násilí byly často na pořadu dne. Ze základky jsem si odnesla nechuť učit se a pocit, že jsem hloupá, protože v kurzu byly jen "hodné děti", což nebyl můj případ.

Chtěla jsem být módní návrhářkou, ale mamka mi vybrala ekonomku s tím, že nemám talent. Trávila jsem hodiny malováním různých módních kreací, které jsem pak na sobě zkoušela. Tím jsem si od bráchy vysloužila přezdívku „Princezna Hyzděna“, protože jsem ráda kombinovala neotřelé střihy, materiály a barvy. Nakonec místo navrhování oblečení dnes pomáhám lidem navrhovat jejich životy.

PLS, NO MORE DRAMA

V období od 18 do 30 let se mi dařilo. Měla jsem dobrou práci, nadstandardní plat, auto, dům, manžela…, a přesto jsem nebyla spokojená. Pořád jsem se za něčím hnala až jsem dohnala syndrom vyhoření. Prošla jsem si sérií traumatizujících událostí, které jsem zpracovávala několik let. Vše začalo infarktem taťky, který upadl doma v koupelně a zablokoval dveře. Když jsme se k němu dostali, už mu nešlo pomoci. O pár let později mě tehdejší přítel prohodil dveřmi a v Austrálii mě zase pronásledoval chlapík. No a v zaměstnání mě majitel vydíral tím, že mě zamkl v kanceláři a požadoval křivé svědectví vůči mému manželovi. Když si projdete takovými nepříjemnými zážitky a máte špatné myšlenkové schéma, opakují se vám podobné situace pořád dokola dokud nepřeprogramujete svou mysl.

Následovat hlas srdce

jsem se naučila až po sérii tragických událostí. Moje zdraví šlo od desíti pěti. Od doktora jsem se dozvěděla, že jsem zdravá, i když jsem se nenajedla v sedě a ušla sotva pár metrů. Po roce jsem skončila s 2cm výhřezem ploténky v nemocnici. Dva měsíce po operaci mi nešťastnou náhodou zemřela maminka. Připadala jsem si jako Avatar, který se setká s Pozemšťany – všechno vidíte, ale nic nechápete. A aby toho nebylo málo, tak se z manželovy práce 7 dní v týdnu se nakonec vyklubala „20letá Pocahontas“ a rozvod. I když mě napadlo, že to vzdám, nakonec jsem se rozhodla, že se uzdravím, abych se mohla zase smát a jezdit na kole. Trvalo mi tři roky než jsem se dala do kupy, i když mi doktoři nedávali žádnou šanci na skutečné uzdravení. Když se rozpadnete na prach, máte šanci se znovu poskládat dohromady.

HAPPILY AFTER EVER

 Během cesty za zdravím jsem objevila pravou Lucii a způsob, jak si vytvářet život, který si přeju prožívat. Zbavila jsem se strachů, nepříjemných pocitů a neustále se opakujících se nemocí. Zhubla jsem a cítím se ve své kůži. Zlepšily se mi vztahy a pracuji pro radost, ne pro výsledky.

S bývalým manželem máme skvělý vztah a fungujeme jako rodina, i když nejsme spolu. Když jste sami sebou a na správné cestě, žádoucí události vám přicházejí do života sami od sebe. Cítíte se šťastní a milovaní a víte, že váš život má smysl a vše je v pořádku.

Kým jsem tedy dnes?

 • Jsem „pravá“ Lucie, která díky své osobní proměně našla nový rozměr života
 • Jsem nezdolný optimista pomoci vám žít život po jakém toužíte
 • Jsem živoucím příkladem toho, co vysílám do světa, se ke mně vrací zpět
 • Jsem bojovnice, nikdy neříkej nikdy, ale opravdu nikdy se nevzdávám
 • Jsem celoživotním žákem, neustále se učím a to, co jsem se naučila s láskou předávám dál
 • Jsem nadšená procházkářka, cyklistka, cestovatelka a milovnice přírody
 • Jsem šťastná máma s přesvědčením "šťastný rodič = šťastné dítě" 

Stále se učím, a nikdy nepřestanu

Vystudovala jsem obor marketing a management v Česku a Austrálii. Do svých 30 let jsem se věnovala obchodu od rodinné firmy, přes středně velkou až po nadnárodní korporaci. Nemoc mě přivedla k pozitivnímu myšlení, tak jsem si po narození syna jsem doplnila vzdělání v oblasti pozitivní psychologie, managementu a rozvoje lidského potenciálu s Janem Mühlfeitem. Poslední rok byl ve znamení holistického léčení, zkušenosti jsem čerpala na měsíční stáži v Health Retreat centru v Portugalsku. Průběžně navštěvuji nejrůznější workshopy a semináře z oblasti osobního rozvoje a supervize Magdaleny Vokáčové. To vše mi pomáhá zkvalitňovat mou práci s vámi. 

Kdo mě na mé cestě pomohl, učil a inspiroval:

 • Lucie Kolaříková, průvodkyně sebeláskou, www.luckakolarikova.cz & Jan Bím, doprovázené poutě a meditace, www.janbim.cz & Ján Dubnička, brain based coaching, www.coach4you.sk
 • MUDr. Vladimír Vogeltanz „Uzdravení je možné radikální změnou postoje nemocného“ www.etikoterapie.info & MUDr. Jan Hnízdil www.hnizdozdravi.cz & Louise Hay www.louisehay.com
 • Smysl života & životní rovnováha: Dan Millman „Pokojné srdce je duchem bojovníka“ www.peacefulwarrior.com
 • Rozvoj osobního potenciálu Pierre Franckh (Jak si splnit své sny), Jan Mühlfeit, Magdalena Vokáčová
 • Mgr. Pavel Uhlíř fyzioterapeut & MUDr. Pavel Bulušek neurolog
 • Můj bratr a spřízněná duše Petr, maminka Eva, díky které je pro mě rodina základní esencí života a která mě uvedla do světa obchodu a otec Jaroslav, který mě předal lásku ke sportu, přírodě a cestování