JAK JSEM SE STALA SAMA SEBOU

Vzpomínám si, že jsem tak trochu vyčnívala už odmalinka, i přes snahu okolí mě usměrnit, abych byla „normální“. Není tedy divu, že jsem celý život určitým způsobem „klopýtala“ a necítila se přijímaná a milovaná.

Poradit si sama se sebou a zbavit se nánosů duševního balastu jsem se naučila až po smrti maminky. Vymanila jsem se z jejího vlivu a začala naslouchat sama sobě. Pochopila jsem, že jsem naprosto v pořádku taková, jaká jsem a objevila své pravé já. Tím se dostal celý můj život do klidu a rovnováhy. Dnes jsem konečně sama sebou a spokojená jako nikdy předtím.

Šťastné dětství

rozhodně nebyl můj případ, naopak dospívání byla pro mě noční můra. Rodiče se rozvedli, protože otec pil a domácí hádky byly často na pořadu dne. Ze základky jsem si odnesla pocit, že jsem hloupá, protože jsem neměla "samé" a musela neustále pilovat matiku.

Chtěla jsem být módní návrhářkou, ale mamka mi vybrala ekonomku s tím, že nemám talent. Trávila jsem hodiny malováním různých módních kreací, které jsem pak na sobě zkoušela. Od bráchy jsem si vysloužila přezdívku „Princezna Hyzděna“, protože jsem ráda kombinovala neotřelé střihy, materiály a barvy. Nakonec místo navrhování oblečení dnes pomáhám lidem navrhovat jejich životy.

Jak změnit svůj život

jsem řešila po 30. Měla jsem rodinu, dobrou práci i peníze, dům, a přesto jsem nebyla spokojená. Prošla jsem si sérií traumatizujících událostí, které jsem zpracovávala několik let. Vše začalo infarktem taťky, který upadl doma v koupelně a zablokoval dveře. Když jsme se k němu dostali, už mu nešlo pomoci. O pár let později mě tehdejší přítel prohodil dveřmi a v Austrálii mě zase pronásledoval chlapík. No a v zaměstnání mě majitel vydíral tím, že mě zamkl v kanceláři a požadoval křivé svědectví vůči mému manželovi.

Když si projdete takovými nepříjemnými zážitky a máte špatné myšlenkové schéma, opakují se vám podobné situace pořád dokola dokud nepřeprogramujete svou mysl.

Cesta z krize

přišla po sérii tragických událostí. Nejdřív mě doktor rok nechal ležící v bolestech a tvrdil mi, že jsem zdravá. Po roce mě naštěstí jiný doktor odeslal s 2cm výhřezem ploténky na operaci a jen zázrakem jsem nochrnula. Do toho mi nešťastnou náhodou zemřela maminka. Aby toho nebylo málo, tak se z manželovy práce 7 dní v týdnu vyklubala „20letá Pocahontas“ a rozvod.

Byla jsem úplně na dně. I když mě napadlo, že to vzdám, nakonec jsem se rozhodla, že se uzdravím, abych se mohla zase smát a jezdit na kole. Trvalo mi tři roky než jsem se dala do kupy, i když mi doktoři nedávali žádnou šanci na skutečné uzdravení. Když se rozpadnete na prach, máte šanci se znovu poskládat dohromady.

Být sama sebou

je pro mě úleva. Nemusím se totiž dál štelovat do různých škatulek a být neustále na pozoru, abych se ostatním líbila a byla přijatelná. Přestala jsem řešit ostatní, tak si žiju konečně svůj život po svém:))

Zbavila jsem se strachů a neustále se opakujících se nemocí. Našla jsem svoji ideální váhu i styl a cítím se ve své kůži. Pracuji pro radost, ne pro výsledky. S bývalým manželem máme výborný vztah a daří se nám být pro našeho syna skvělými rodiči.

Když jsi sama sebou, žádoucí události Ti přicházejí do života sami od sebe. Cítíš, i přes občasné přeháňky, že jsi na správné cestě a Tvůj život má smysl.

Kým jsem tedy dnes?

 • Jsem „pravá“ Lucie, která díky své osobní proměně našla nový rozměr života
 • Jsem nezdolný optimista pomoci vám žít život po jakém toužíte
 • Jsem živoucím příkladem toho, co vysílám do světa, se ke mně vrací zpět
 • Jsem bojovnice, nikdy neříkej nikdy, ale opravdu nikdy se nevzdávám
 • Jsem celoživotním žákem, neustále se učím a to, co jsem se naučila s láskou předávám dál
 • Jsem nadšená procházkářka, cyklistka, cestovatelka a milovnice přírody
 • Jsem šťastná máma s přesvědčením "šťastný rodič = šťastné dítě" 

Jak pracuji:

 • 1
  V ucelených blocích
  V první řadě: záleží mi na Tobě. Svou práci dělám proto, že mě baví a chci Ti pomoct. Proto je moje práce rozdělena do ucelených bloků, abys dosáhla reálné změny. Za 1 sezení se nic nezmění.
 • 2
  Metodou "live&learn"
  Mnohaletou prací na sobě vznikla vlastní metoda "live&learn", která Tě naučí pracovat sama se sebou. Budeš umět pojmenovat situaci, poučit se z vlastních chyb, dělat malé krůčky ke skutečné změně a žít s úsměvem a nadhledem. Především dělat pokroky, a to i v případě, že jsi dosud (jinde) neuspěla. 
 • 3
  Jdu ke kořenům
  Zaměřuji se na odstranění kořenové příčiny problému, jak já říkám: "nejsem hasič, nehasím následky". To Ti pomůže situaci vyřešit, nikoliv jen řešit pořád dokola.
 • 4
  S nastavením mysli
  Vysvětlím Ti principy fungování mysli a života. Tím ovládneš své myšlenky a usměrníš život směrem, kterým si přeješ Ty.
 • 5
  S cílem
  Na Tvém životě si ukážeme, jak pracovat s cílem. Poznáš, co je pro Tebe důležité, co doopravdy chceš a jak dosáhneš toho, po čem toužíš. Díky tomu si konečně začneš plnit své sny.  

Závěrem: vytvářím takovou atmosféru, aby ses cítila příjemně a bezpečně. Můžeš se spolehnout, že co si řekneme, zůstává mezi námi. Krom toho si zakládám na jednoduchosti, přirozenosti a selském rozumu. Pracuji jen s tím, co mám vyzkoušené a co funguje!  Na refence můžeš mrknout tady.

Stále se učím, a nikdy nepřestanu

Vystudovala jsem obor marketing a management v Česku a Austrálii. Do svých 30 let jsem se věnovala obchodu od rodinné firmy, přes středně velkou až po nadnárodní korporaci. Nemoc mě přivedla ke koučování a pozitivnímu myšlení. Po narození syna jsem si doplnila vzdělání v oblasti managementu a rozvoje lidského potenciálu s Janem Mühlfeitem. Průběžně navštěvuji nejrůznější workshopy a semináře z oblasti osobního rozvoje a supervize Magdaleny Vokáčové. To vše mi pomáhá zkvalitňovat mou práci s vámi. 

Kdo mě na mé cestě pomohl, učil a inspiroval:

 • Lucie Kolaříková, průvodkyně sebeláskou & Jan Bím, doprovázené poutě a meditace, www.janbim.cz & Pierre Franckh Jak si správně přát& Jednoduše buďte šťastní
 • MUDr. Vladimír Vogeltanz „Uzdravení je možné radikální změnou postoje nemocného“ www.etikoterapie.info & Louise Hay www.louisehay.com
 • Smysl života & životní rovnováha: Dan Millman „Pokojné srdce je duchem bojovníka“ www.peacefulwarrior.com
 • Mgr. Pavel Uhlíř fyzioterapeut & MUDr. Pavel Bulušek neurolog
 • Můj bratr a spřízněná duše Petr, maminka Eva, díky které je pro mě rodina základní esencí života a která mě uvedla do světa obchodu a otec Jaroslav, který mě předal lásku ke sportu, přírodě a cestování