JAK JSEM SE STALA SAMA SEBOU

Zajímá tě, jak jsem se dokázala změnit a co všechno mi to přineslo? Jestli jo, tak tě teď vezmu na prohlídku mého života.

Poradit si sama se sebou a zbavit se pochybností, depresí, strachů a lítostí jsem se naučila až po smrti mamky. Vymanila jsem se z jejího vlivu a začala naslouchat sama sobě. Pochopila jsem, že jsem naprosto v pořádku taková, jaká jsem a objevila znovu sama sebe. Tím se dostal celý můj život do klidu a rovnováhy. Dnes jsem to konečně zase já! A spokojená jako nikdy předtím:)

Šťastné dětství

rozhodně nebyl můj případ, naopak: dospívání byla moje noční můra. Rodiče se rozvedli, protože táta pil a s mamkou se pořád hádali. Ze základky jsem si odnesla pocit, že jsem hloupá, protože jsem neměla "samé" a musela neustále pilovat matiku.


Chtěla jsem být módní návrhářkou, ale mamka mi vybrala ekonomku s tím, že nemám talent. Zatímco jsem trávila hodiny malováním a zkoušením různých módních kreací, brácha mi říkal „Princezna Hyzděna“.  Ráda jsem kombinovala neotřelé střihy, barvy a materiály. Nakonec místo navrhování oblečení dnes pomáhám lidem navrhovat jejich životy.

Jak změnit svůj život

jsem řešila po 30. Měla jsem rodinu, dobrou práci i peníze, dům, a přesto jsem nebyla spokojená. Prošla jsem sérií traumatizujících událostí, který jsem zpracovávala několik let. Vše začalo infarktem taťky, který upadl doma v koupelně, a tím zablokoval dveře. Když jsme se k němu dostali, už mu nešlo pomoct. O pár let později se mnou tehdejší přítel vysklil dveře a v Austrálii mě v parku, cestou do práce, pronásledoval chlapík. V zaměstnání mě zamkli do kanceláře a vydírali tím, že požadovali křivé svědectví vůči mému manželovi. A to není vše. Moje zážitky by vydaly na celou knihu...

Když si projdeš takovouhle hrůzou, máš ji furt v hlavě. Přitahuješ si do života pořád to samý dokud neřekneš stop a nezačneš dělat věci jinak.

Život se mi rozpadl jak domeček z karet

Nejdřív jsem přestala chodit a měla jsem hrozný bolesti. Tehdejší doktor mě tvrdil, že mám jen zkrácený sval a bude to dobrý. Manžel jen pracoval a mamka se starala o malýho. Já ležela celý den v bolestech, jedla prášky jak lentilky a nemohla se ani najíst v sedě. Celý rok hroznejch bolestí, který nešly vydržet.


Pak jsem se, dostala k doktorovi, kterýmu na první pohled bylo jasný, že tady není něco v pořádku. Odeslal mě na magnet a “prontissimo” na operaci. Už jsem skoro nechodila a nohu vůbec necítila. Všichni se divili, že operace 2cm výhřezu plotýnky dopadla dobře a říkali, že je zázrak, že mi noha neochrnula natrvalo.

Moje konečná

2 měsíce po operaci mi nešťastnou náhodou zemřela mamka. Odjela k bráchovi pohlídat vnoučata a už se nevrátila. Brkla a spadla spánkem na TV stolek. Děti byly malý, tak trvalo dlouho než nám zavolaly, že se babi nehýbe... Byl to pro mě hroznej šok. 14 dní jsem nejedla a nespala. Říkala jsem si, že je to moje konečná.

Ta přišla o pár měsíců později, když se z manželovy práce 7 dní v týdnu vyklubala „20letá Pocahontas“ a rozvod.

Byla jsem úplným na dně. Rozpadla se mi rodina, umřela mi mamka, která byla moje největší kámoška. Záda se zase zhoršovaly a zdravotně jsem na tom byla tak, že jsem nemohla chodit do práce. Za den jsem zvládla jen 2 věci: odvést malého do školky a vyklidit myčku. Nevěděla jsem, z čeho budu žít, co budu dělat. Byla jsem na dně.

 

Nevzdala jsem to

I když mě napadlo, že to vzdám, nakonec jsem se rozhodla, že se uzdravím, abych se mohla zase usmívat, chodit do práce a jezdit na kole. To mi trvalo tři roky, i když mi doktoři nedávali reálnou šanci na uzdravení. Chodila jsem k fyzioterapeutovi a každý den cvičila.

Moje vize usmívající se ženy mě naučila pracovat sama se sebou a být trpělivá. A taky to, že když se rozpadneš na prach, má šanci se znovu poskládat dohromady❤️

Dnes jsem konečně šťastná

Kdybych si neprošla stinným obdobím mého života, nikdy bych se nenaučila přijímat se taková, jaká jsem, mít pro sebe pochopení, podporovat se a mít se ráda.
Asi bych si sama sobě neustále a hlavně nevědomě! podkopávala nohy. Říkala bych si, že mám být "normální" a žít "normální život" jako všichni ostatní. Není přece v pořádku nechat dítě otci a jet na měsíc do Portugalska věnovat se (taky někdy) jen sama sobě...


S každou krizí objevím něco nového a pro mě užitečného. Třeba svoje ženství, které si poprvé v životě užívám a kultivuju. Je totiž klíčem k harmonické rodině a partnerství. V této ženské energii totiž každá žena svoje nenahraditelné kouzlo.


Užívám si svůj život a jsem vděčná za každou maličkost, kterou ve svém životě mám, protože už vím, že není samozřejmost. Taky si s klidem dovoluju žít své sny bez ohledu na to, jak bláznivé se (mi) můžou zdát. Vím, že můžu a že se už nemusím spokojit málem.

 

Tradá,

nová já!

Jsem:

 • to zase já! Jdu si svou cestou a je mi dobře.
 • nezdolná optimistka, i když občas nevím kudy dam...
 • živoucím příkladem toho, že to jde, když se chce:)
 • od přírody bojovnice. Vím, že snaha má vždycky nějaký pozitivní výsledek.
 • trpělivá a pořád na sobě makám, protože stále "pla": kdo se neposouvá vpřed, couvá.
 • nadšená máma, žena, podporovatelka žen, cyklistka, cestovatelka, milovnice přírody a života.
 • šťastná máma s přesvědčením "šťastný rodič = šťastné dítě".

Něco o mé kvalifikaci...

Vystudovala jsem obor marketing a management v Česku a Austrálii. Do svých 30 let jsem se věnovala obchodu od rodinné firmy až po nadnárodní korporaci. Nemoc mě přivedla ke koučování a pozitivnímu myšlení. Po narození syna jsem si doplnila vzdělání v oblasti managementu a rozvoje lidského potenciálu s Janem Mühlfeitem. Průběžně navštěvuju nejrůznější workshopy a semináře z oblasti osobního rozvoje a supervize Magdaleny Vokáčové. To mi pomáhá zkvalitňovat mou práci pro Tebe. 

Kdo mě na mé cestě pomohl, učil a inspiroval:

 • Lucie Kolaříková, průvodkyně sebeláskou & Jan Bím, doprovázené poutě a meditace, www.janbim.cz & Pierre Franckh Jak si správně přát& Jednoduše buďte šťastní
 • MUDr. Vladimír Vogeltanz „Uzdravení je možné radikální změnou postoje nemocného“ www.etikoterapie.info & Louise Hay www.louisehay.com
 • Smysl života & životní rovnováha: Dan Millman „Pokojné srdce je duchem bojovníka“ www.peacefulwarrior.com
 • Mgr. Pavel Uhlíř fyzioterapeut & MUDr. Pavel Bulušek neurolog
 • Můj bratr a spřízněná duše Petr, maminka Eva, díky které je pro mě rodina základní esencí života a která mě uvedla do světa podnikání a otec Jaroslav, který mě předal lásku ke sportu, přírodě a cestování