Desatero psychické pohody

Řešíš, co bude? Máš strach o sebe, o děti? V krizové situaci teď pomůže následující desatero. Já ho dodržuju průběžně po celý rok:)

1. Vybírej správné myšlenky

Nejlepší, co teď pro sebe můžeš udělat je být v pohodě. Zdraví začíná u myšlenek a psychické pohody. Já to vím, protože jsem se takhle před x lety uzdravila. Doktoři mi nedávali žádnou šanci na uzdravení a já se rozhodla, že to zvládnu, budu se zase smát a jezdit na kole. Teď to samý můžeš udělat i ty. Rozhodni se pro myšlenky, které podpoří tvoji imunitu..

2. Obklop se pozitivními lidmi

Úplně chápu, že každý z nás teď musí zažívat pocity strachu a nejistoty. To je přirozený, protože základní funkce mozku je „ochránit tě“. Jenže! Myšlenka = energie. Pokud se sejdeš s rodinou, kamarádkou a dokážeš se od vnějšího dění odpoutat a zasmát se, vysíláš tím pozitivní energii do celýho světa. Víra v dobrý konec k němu nakonec přispěje.

3. Hejbej se

Pohyb je super! Udělá ti dobře po všech stránkách. Napumpuje svaly a endorfiny do žil. Hlavně sportem podpoříš psychiku. Úplně nejlepší varianta je vzít prcka ven a provětrat se procházkou. Nemusíš podávat strhující výkony. Já kombinuju venkovní pohyb s domácím cvičením. To mi vždycky udělá dobře.

4. Jídlo jako lék

Na tohle jsem přišla až nedávno. Když jíš střídmě a zdravě, jsi ve větší pohodě a líp zvládáš stres. Zkus omezit cukry a polotovary. Nejlepší je stejně domácí jídlo, tak si uvař kotel něčeho dobrýho a bude ti fajn po těle i po duši.

5. Spi jako dudek

Když jsi nevyspalá, tak tě každá maličkost rozhodí. Ty teď potřebuješ pravý opak. Místo sledování televize a večerního sjíždění Facebooku si večer povídej s partnerem nebo si přečti knížku. Jdi dřív spát. Ráno bude veselejší🙂

6. Jdi do lesa

Japonci mají speciální učení o tom, jak chodit po lese. Já ho teda ještě nestudovala, ale kdykoliv vyrazím do lesa, je mi blaze. Zkus to i ty. Děti se zabaví a budete mít náhradní program, když je teď všechno zavřený.

7. Uvolni se

Teď určitě není čas k tomu být dokonalá. Dovol si zvolnit doma a čas si naopak užívat! S dětmi i partnerem! Dej si vanu, zapal svíčky… Až děti usnou, šup spolu pod peřinu. Milování tě dostane do jiné dimenze. Láska je nejlepší lék, který si tyhle dny můžeš dopřát.

8. Mluv o svých pocitech

My ženy máme mozek jak výbušný karburátor. Potřebuješ vyventilovat svoje pocity a obavy. Dej si ale limit! O negativních věcech mluv maximálně 15 minut denně, víc ani ťuk! Vzpomeň si na energii, kterou tím sama vytváříš. Pamatuj: co vytváříš = máš.

9. Vykřesej z krize to nejlepší

Možná tě až do teď nenapadlo, že z krize můžeš těžit. Krize je dobrá, když se zastavíš a změníš všechno, co ti do teďka nevyhovovalo. Máš k tomu ideální příležitost. Jakmile krize pomine, můžeš začít lépe a radostněji. Je to na tobě:)

10. Pomáhej

Tam, kde je potřeba. Buď ohleduplná. Mysli na to, co svým chováním přinášíš světu. Každá z nás může přispět k tomu, abychom se všichni měli líp. Začít můžeš už dnes.

Ostatně, nic není náhoda. Vše se děje z nějakého důvodu. Možná se máme zastavit, zapřemýšlet nad našim způsobem života a změnit svět k lepšímu. Sdílej dál, jestli souhlasíš… Stáhni si Tahák z krize a buď v klidu a pohodě.

Lucie Rybková
Lucka pomáhá ženám z krize ven, najít správný směr a řešení, které vydrží. Podporuje ženy, aby šly svou vlastní cestou a žily podle svého, ne podle očekávaní okolí. Vychází z osobního příběhu, o kterém si můžeš přečíst v sekci O mně. Každá změna začíná u tebe. Spolu dáme tvůj život do pořádku. Objednej se na konzultaci ještě dnes. Těším se na Tebe:)
Komentáře
 • Konzultace a mentoring
 • Chceš další články do emailu?

  Sem zadej svoji e-mailovou adresu, a já ti čas od času pošlu další tipy, jak být sama se sebou a ve vztahu šťastná a spokojená.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Pravidelná dávka motivace? Přidej se na Facebook!
 • Instagram
  This error message is only visible to WordPress admins

  Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

  There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

  Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

  There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

  Error: No posts found.

  Make sure this account has posts available on instagram.com.

  Click here to troubleshoot