3 tipy pro ženy, jak si v létě užít čas pro sebe

Prozradím Ti sladké tajemství: teď nemusíš vůbec nic. Ano, slyšíš dobře. Vyp_dni se na domácnost, péči o ostatní a zvolni v práci. Nejsi výkonný procesor Intel Pentium! Využij čas pro sebe a řekni si: „teď jsem na řadě já!“.  Léto je tu, tak odlož na chvíli vše stranou a věnuj se jen sama sobě, protože jsi důležitá!

Dej péči sama sobě

Celý rok se staráš o druhé: děti, manžel, domácnost… Chci Ti říct: teď je čas pro Tebe. Zasloužíš si po celoročním maratónu jen tak být! Nech děti klidně u tabletu a zaposlouchej se do rytmu Tvého těla. Co říká? Chce se bavit, dovádět a nalít adrenalin do žil? Nebo Tvoje duše volá po zklidnění?  Tvůj život prochází určitými cykly. Respektuj ten svůj a budeš po létě jak znovuzrozená.

Využij čas k sebereflexi

Až budeš nasávat sluneční paprsky nebo svoje oblíbené prosecco nepromarni svou jedinečnou příležitost. Využij volnou chvíli k tomu, aby ses konečně zastavila a popřemýšlela si nad tím:

  • Jestli je tohle život, který chceš opravdu žít?
  • Jestli ten partner, s kterým žiješ, Tě naplňuje láskou?
  • Jestli Tě Tvoje práce baví a přináší Ti naplnění?
  • Jestli se umíš odpoutat od svých myšlenek a radovat se z maličkostí?
  • Jestli opravdu žiješ svůj život a né život podle svý mámy (jako já do svých 33)?

Okořeň si život

Když si odpočineš a utříbíš si myšlenky, můžeš najít nový směr. Nebo si taky říct „ahaa, já vlastně žiju svůj dream life“. Mám dobrou práci, partnera, kterému nejsem lhostejná a zdravé děti, co víc si přát.  Já si takovouhle rešerši života dělám průběžně celý rok. K tomu si vytvářím malý bucket list, kam většinou napíšu všechno, co chci zažít a přidám 1 maličkost, kterou chci vyzkoušet. Proč? Protože v životě je nejhorší nuda a sterotyp.

Tak už na nic nečekej a jdi do toho na plno. Léto je o Tobě! Zasaturuj se a dopřávej si všeho, po čem Tvoje duše touží, plnými doušky. Žiješ jen jednou. Pokud potřebuješ spřízněnou duši, se kterou by sis mohla v klidu popovídat, napiš mi nebo zavolej. Vyladíme, co je třeba, protože i Tvůj život může být prima;))

Lucie Rybková
Lucka POMÁHÁ ŽENÁM MĚNIT JEJICH ŽIVOTY K LEPŠÍMU. Zaměřuje se na vztahy ve fázi rozvodu/rozchodu a poskytuje pomocnou ruku při budování nového a šťastného života, který "vydrží". Podporuje ženy, aby šly svou vlastní cestou a žily podle sebe, nikoliv podle očekávaní okolí. Učení Lucky vychází z osobního příběhu, o kterém si více přečtete v sekci O mně.
Komentáře